Soa based form development framework with web 2.0

Yükleniyor...
Küçük Resim

Tarih

2008

Dergi Başlığı

Dergi ISSN

Cilt Başlığı

Yayıncı

Işık Üniversitesi

Erişim Hakkı

info:eu-repo/semantics/openAccess
Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 United States

Araştırma projeleri

Organizasyon Birimleri

Dergi sayısı

Özet

Enterprise companies require central, web based, performance proved robust applications. There are different types of frameworks and design patterns to fulfill this requirement. The author of this thesis and a team of engineers have developed a platform for software houses and it departments, easy and standards based of Ajax web applications with a WYSIWYG graphical user interface design studio, XML structure of defining a web page and a complete Ajax rendering mechanism to parse this XML system. This way, companies are able to build a web application like a desktop platform even without writing any code in the front part.
Bilgi işlem departmanları ve yazılım firmaları, merkezi, web tabanlı, performanslı çalıstığı garanti edilen, güçlü uygulamalara ihtiyaç duymaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için çesitli uygulama geliştirme alt yapıları ve tasarım kalıpları bulunuyor. Bu tezin yazarı ve arastırma ekibindeki mühendisler standart temelli, Ajax ile uygulama geliştirmeye olanak sağlayacak ve kolay kullanılan bir tasarım stüdyosuna sahip, XML tabanı sayesinde birden çok platformda çalışan yapıya sahip bir platform geliştirdiler. Bu sayede firmalar, tıpkı masaüstü uygulaması geliştirir gibi web uygulaması yazabilir ve standart temelli bir çok sistemden otomatik tasarım aktarabilir.

Açıklama

Text in English ; Abstract: English and Turkish
Includes bibliographical references (leaves 52-54)
x, 61 leaves

Anahtar Kelimeler

Kaynak

WoS Q Değeri

Scopus Q Değeri

Cilt

Sayı

Künye

Ergün, H. (2008). Soa based form development framework with web 2.0. İstanbul: Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü.