An information technologies project about customer relationship management

Küçük Resim Yok

Tarih

2005-02

Dergi Başlığı

Dergi ISSN

Cilt Başlığı

Yayıncı

Işık Üniversitesi

Erişim Hakkı

info:eu-repo/semantics/closedAccess
Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 United States

Araştırma projeleri

Organizasyon Birimleri

Dergi sayısı

Özet

The aim of this study is determine general reqirements of the Customer Relationship Management Concept and to develop an application about it. The study is based on a real world project that has been implemented in a multinational company. Both the graduate project study and company's project started at the same time. This project has been completed in three months and now it is in use. At the beginning of the study some literature survey has been done. Several project meetings have been hold in the company. I have attended as the project manager for this job. All processes have been managed ve developed by myself with the support of my administration team.
Bu çalışma ile müşteri ilişkileri yönetimine yönelik bir bilgi teknolojileri projesi geliştirme işi gerçekleştirilmiştir. Öncelikle müşteri ilişkileri yönetimi kavramının tarihsel gelişim süreci incelenmiştir. Günümüz şartlarında müşteri ilişkilerinin kuruluşlara en yüksek düzeyde yarar sağlayabilmesi için söz konusu sistemin temel gerekliliklerinin neler olduğu araştırılmıştır. Müşteri ilişkileri yönetiminin bir bilgi teknolojisi projesi olarak ele alınmasında dikkat edilecek noktaların neler olduğu irdelenmiştir. İş bu proje ile anlatılan çalışma, uluslararası bir firma için gerçek hayatta aynen uygulanmış ve gerçekleştirilmiştir. Sözkonusu çalışmanın firma tarafındaki proje yöneticiliği görevi de tarafımdan gerçekleştirilmiştir. Proje boyunca bir çalışma ekibi ve sistem destek ekibi ile koordineli hareket edilmiştir. Projenin planlama ve uygulama geliştirme tarafındaki ana aktiviteler bizzat tarafımdan yürütülmüştür.

Açıklama

Text in English; Abstract: Turkish and English
Includes bibliographical references (leaves 45)
xi, 47 leaves

Anahtar Kelimeler

CRM, ERM, Lotus notes applications, CRM applications

Kaynak

WoS Q Değeri

Scopus Q Değeri

Cilt

Sayı

Künye

Aslan, M., (2005). An information technologies project about customer relationship management. İstanbul: Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi.