Project workspace: a computer supported collorative work tool for software project development

Yükleniyor...
Küçük Resim

Tarih

2005-07

Dergi Başlığı

Dergi ISSN

Cilt Başlığı

Yayıncı

Işık Üniversitesi

Erişim Hakkı

info:eu-repo/semantics/openAccess
Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 United States

Araştırma projeleri

Organizasyon Birimleri

Dergi sayısı

Özet

Software project development is a very serious job. Most of the project budgets are very big and most of them do not finish. So,the need to improve our software development processes is very real.Development side is not the only source of the software project failures. The main problem is the communication between the sponsor and the development side.The project should have some critical points to start the project: consumer needs,delivery time,budget,resources etc. Project Workspace can help you on this point to manage requirements,issues,and files.
Yazılım projesi geliştirme çok önemli bir iştir. Projelerin büyük bir kısmının bütçesi çok fazladır ve bu projelerin büyük bir bölümü başarısızlıkla sonuçlanmaktadır. Bundan dolayı yazılım projesi geliştirmede ilerleme kaydetmemiz gerekir. Bu başarısızlıkların sorumlusu sadece geliştirme yapanlar değildir. Ana problem sponsor ve geliştirme takımı arasındaki iletişimden kaynaklanmaktadır. Proje başlamadan önce bazı önemli kritik noktalar çok iyi bir şekilde tanımlanmalıdır: müşteri gereksinimleri, proje teslim tarihi, bütçe, kaynaklar vs. Proje Çalışma Alanı bu konuda müşteri isteklerinin, projede çıkacak sorunların ve proje dosyalarının yönetimi için yararlı olabilir.

Açıklama

Text in English ; Abstract: English and Turkish
Includes bibliographical references (leaves 31-33)
x, 66 leaves

Anahtar Kelimeler

CSCW, Issue, Release, Requirement, Workspace, Bilgisayar destekli ortak çalışma, İstek, Paket, Proje çalışma alanı

Kaynak

WoS Q Değeri

Scopus Q Değeri

Cilt

Sayı

Künye

Çoruh, T. (2005). Project workspace: A computer supported collorative work tool for software project development. İstanbul: Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü.