Development of an electronics mail environment with NFC technology extension

Yükleniyor...
Küçük Resim

Tarih

2010-01-12

Yazarlar

Dergi Başlığı

Dergi ISSN

Cilt Başlığı

Yayıncı

Işık Üniversitesi

Erişim Hakkı

info:eu-repo/semantics/openAccess
Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 United States

Araştırma projeleri

Organizasyon Birimleri

Dergi sayısı

Özet

E-mail is one of today's widely used communication tools. Mobility, which is defined as being free from any geographical restrictions to make use of any service, is a very important requirement for the users to access e-mail data. The aim of this study is to develop a web based mail server application, and a mobile mail client application to provide an e-mail service for the users which gives the opportunity to reach their e-mails from anywhere they want. MailMoby webmail application enables users to reach their mailboxes from their browsers while they are on the Internet. On the other hand, MobileMoby, the mobile client application, enables access to mailbox using their Java-enabled smart phones. Mobile technologies are growing fast to satisfy mobility requirements; one of these rapidly growing mobile technologies is NFC (Near Field Communication). In addition to the e-mail applications development, NFC is studied, and usability of an NFC application is tested through MobileMoby.
Elektronik posta günümüzde yaygın olarak kullanılan iletişim araçlarından bir tanesidir. Coğrafi kısıtlamalardan bağımsız olarak servis kullanımı olarak tanımlanan hareketlilik (taşınırlık), kullanıcıların elektronik postalarına ulaşabilmeleri için önemli bir gereksinimdir. Bu çalışmanın amacı internet tabanlı ve mobil tabanlı elektronik posta uygulamalarını geliştirerek, kullanıcılara elektronik posta hizmeti sağlamak ve elektronik postalarına istedikleri her yerden ulaşabilmelerini sağlamaktır. İnternet tabanlı MailMoby Uygulaması kullanıcıların tarayıcılarını kullanarak, internet üzerinden elektronik posta kutularına ulaşmalarını sağlamaktadır. Diğer taraftan, MobileMoby kullanıcıların Java destekleyen telefonları üzerinden elektronik postalarına ulaşmalarını sağlamaktadır. Mobil teknolojilerin hızla geliştiği günümüzde, bu teknolojilerden biri de 2Yakın Saha İletişimi3dir. Elektronik posta uygulamalarının geliştirilmesine ek olarak, bu teknoloji çalışılmış, araştırılmış ve bu teknolojiyi kullanan bir uygulamanın kullanılabilirliği MobileMoby uygulamasının da yardımıyla test edilmiştir.

Açıklama

Text in English ; Abstract: English and Turkish
Includes bibliographical references (leaves 45-48)
X, 49 leaves

Anahtar Kelimeler

Kaynak

WoS Q Değeri

Scopus Q Değeri

Cilt

Sayı

Künye

Ok, K. (2010). Development of an electronics mail environment with NFC technology extension. İstanbul: Işık Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü.